قابلیت و امکانات

برخی از قابلیت و امکانات نرم افزار سیموت به صورت زیر است:

توليد:

مديريت و برنامه‌ريزي دقيق در خط توليد هميشه امري پيچيده براي مديران توليد است. برنامه ريز در خط توليد نيازمند اطلاعات دقيق و در لحظه از همه شرايط توليد شامل: مواد اوليه موجود، اپراتورهاي آزاد، وضعيت‌ تجهيزات و دستگاه‌ها، تعداد محصول نيم ساخته در خط توليد و انبار است و نرخ بازه زماني براي توليد هر محصول نيازمند دانش نرخ بازه زماني براي توليد هر محصول نيم‌ساخته پيش بيني بازه زماني براي توليد هر محصول از عواملي است كه نقش مهمي در برنامه ريزي توليد دارد. نرخ بازه زماني براي توليد هر محصولنيازمند دانش نرخ بازه زماني براي ساخت هر محصول نيم‌ساخته است.

با نرم‌افزار سيموت، شما مي توانيد كنترل دقيقي از خط توليد داشته باشيد(بهاي تمام شده محصول)

­– در سطوح مختلف و در بازه‌هاي زماني متفاوت برنامه ريزي توليد را انجام دهيد.

نرخ بازه زماني دقيق براي توليد در سطوح مختلف را ثبت و ارزيابي كنيد.

– مواد اوليه و محصولات نيم‌ساخته و محصولات را از زمان خريد تا زمان خروج و نصب رديابي كنيد.

تمام نيازمندي‌هاي هر توليد،‌ نيروي انساني، دستگاه‌ها و تجهيزات، مواد اوليه، نرخ بازه زماني را ارزيابي و در اختيار بگيريد.

با ثبت كنترل كيفيت در هر بخش، كيفيت محصولات خود را افزايش دهيد.

برنامه ريزي هوشمند انجام دهيد.

براي شركت در مناقصات، ارزيابي دقيق از همه سطوح انجام دهيد.

سرپرست خط با استفاده از بخش‌ توليد سيموت مي‌تواند فرم ابلاغ هر اپراتور را به صورت خودكار به پنل كاربري هر اپراتور ارسال كند و يا به صورت دستي و چاپ تحويل دهد.

ميزان دقيق مواد اوليه مورد نياز را ثبت كنيد.

ميزان دقيق ضايعات محصولات نامنطبق هر بخش را ثبت كنيد.

گزارش هدررفت زمان كاركرد اپراتورها و بازده كاري اپراتورها از بخش داشبرد مديريتي دريافت كنيد.

بر روي دستورتوليد نظارت و كنترل دقيق بر اجراي دستورتوليد ابلاغ شده را داشته باشيد.

­­– مازاد مصرف در توليد را با حواله خودكار به انبار تحويل دهيد.

در صورت نياز حواله جديد ايجاد كنيد.

از محصولات نيم ساخته در دستورتوليدهاي بعدي استفاده كند و يا آن ها را به انبار با حواله خودكار عودت كند.

نرم افزار سيموت مي‌تواند

با اطلاع از نياز مشتري، به كارگيري استانداردهاي بين المللي در بخش كنترل كيفيت سيموت، هم‌راستا با بهبود بخشيدن به فرايندهاي توليد، دلايل ناكامي در توليد محصول بهينه را رديابي و ثبت كنيد. تعاريف شاخص كيفي و اقدامات اصلاحي براي توليد در هر ايستگاه كاري را ثبت كند. گزارشات بخش كنترل كيفيت مي‌تواند مورد بررسي و در روند بهبود كيفيت توليد مورد استفاده قرار گيرد.

كاربردهاي نرم افزار مديريت كيفيت سيموت

  • ارائه گزارشات از ميزان كيفيت هر محصول در بخش‌هاي مختلف ساخت به مديران شركت، يكي از وظايف مهم كارشناس كنترل كيفيت است. دريافت گزارشات آماري جامع و مفيد از هر بخش در كمترين زمان ممكن يكي از مزاياي استفاده از نرم افزار سيموت است. با استفاده از همين گزارشات مي‌توان محصولات را به لحاظ كيفي درجه بندي نمود.

  • با استفاده از نرم‌افزار سيموت مي‌توان در همه مراحل شامل تامين مواد اوليه و توليد آن به كارخانه و محصول نهايي آماده ارسال و كنترل كيفيت محصولات و بازرسي و تست ورا ثبت نمود. اصول استاندارد در بخش كنترل كيفيت توسط متخصصان ثبت و توسط پرسنل مربوطه مورد آزمايش تست و بررسي قرار مي‌گيرد.

  • يكپارچگي نرم‌افزار سيموت و ارتباطِ در لحظه‌ي آن با بخش انبار و تداركات، بر روند كنترل كيفيت(QC)، تاثير به سزايي دارد. اين يكپارچگي تاثير مستقيمي بر روي برنامه ريزي استاندارد و هدفمند در جهت توليد محصولات بهتر دارد

 

√ هدف گذاري نرم افزار سيموت براي توليد محصولات با كيفيت

مجموعه اي از ابزارها، روش ها و رويكردها، فرايندهايي است كه با تسهيل فرايند تبديل داده‌هاي پراكنده و انبوه به اطلاعات معنادار و دانش تصميم ساز، به بهبود تصميم گيري در سازمان و افزايش كيفيت تصميم‌ها كمك مي‌كند.

  1. زيرساخت‌هاي يكپارچه سازي (Integration)

  2. قابليت‌هاي ارائه اطلاعات (Information Delivery)

  3. قابليت‌هاي تجزيه و تحليل (Anslysis)

 

• پردازش تحلیل داده های آنلاین (OLAP)

در واقع OLAP خلاصه شده Online Analytical Processing است. اين سيستم مي‌تواند به صورت آنلاين بر روي داده‌هاي چند بعدي عمليات تحليل انجام دهد. مهم ترين كاربرد OLAP در ساخت گزارشات داشبورد مديريتي است.

• گزارش سازي و گزارش گيري (Reporting)

نرم افزار سيموت در بخش هوشمندي تجاري توانايي فوق العاده اي در بخش گزارش سازي و گزارش گيري است:/

• داشبورد مديريتي (Dashboards)

با توجه به محدوديت زماني مديران، داشبورد مديريتي ابزاري بسيار قدرتمند است كه كليدي ترين و كاربردي ترين و در عين حال به روزترين اطلاعاتي كه لازم است مديريت براي نظارت بر كل مجموعه بداند تا از ميزان موفقيت كسب و كار خود و عملكرد سازمان و كاركنانش آگاه شود را به صورت تصويري و گرافيكي به او ارائه مي دهد. با توجه به نماي كلي كه داشبورد مديريتي در اختيار مي گذارد، مديران مي توانند با بررسي اين نما كه شامل مهم ترين اطلاعات لازم جهت دستيابي به اهداف سازمان است، سازمان خود را در جهت درست رهبري كرده و امنيت سازمان را در برابر مسائل مختلف حفظ كند.

• گزارش پرس و جوهاي لحظه‌اي (Adhoc Report/Query)

پرسشي است كه به منظور خاص و به محض نياز به اطلاعات آن را تايپ كرده و نتيجه را مشاهده مي‌كنيد. با اين ابزارها كاربران مي توانند تحليل هاي موردي يا Ad hoc را روي اطلاعات انجام دهند. با همين قابليت است كه مديران سازمان مي توانند بدون داشتن تخصص خاص در زمينه IT گزارش هاي مورد نياز خود را بسازند و پاسخ هاي سوالات را از درون داده ها بيرون بكشند.

• تحليل سريع و نفوذ به عمق داده‌ها (Intractive Visualization and Drills)

مديران با اين قابليت مي‌توانند در محيطي ساده ويژگي‌هاي ظاهري نمودارها و گزارش‌های ارسال شده برایشان را برای رسیدن به مقصود مورد نظر خود تغییر بدهند. این قابلیت همان تصویرسازی تعاملی است که امکان تحلیل سریع و نفوذ به عمق داده‌ها را به مديران مي‌دهد.

• هوشمندي تجاري همراه (Mobile BI)

این قابلیت همانطور که از عنوانش مشخص است، این امکان را به افراد سازمان می‌دهد تا از طريق گوشي موبايل، تبلت و در هر كجا و در هر زمان مي‌توانند محتواهاي مورد نظر خود را در دسترس قرار دهند.

• تحليل تعبيه شده پيشرفته (Embedded Advanced Analytics)

این قابلیت به ما این اجازه را می‌دهد كه اطلاعات را بصورت كامل و پيشرفته تحليل كنيم. اين تحليل ها با هدف كسب بينش و پيش‌بيني عملكرد كسب و كار در آينده و دستيابي به درك از داده‌هاي متمركز است كه موجب مي‌شود بهترين تصميم گيري‌‌ها را داشته باشيم.